Уволненият служител: Превърнаха ме в изкупителна жертва, нямам нищо общо с незаконното строителство

Нямам нищо общо с незаконното строителство в местността „Баба Алино“. Разпространената информация от ръководството на общината не отговарят на истината. Нито съм признал вина, нито съм напуснал работа доброволно. Не приемам да бъда превърнат в изкупителна жертва, защото някой е решил, че редовният служител е най-лесният бушон за гръмнал обществен скандал. Най-болезнено е не че оставам без работа, а чувството за унижение“. Това каза пред журналисти един от освободените от кмета на Варна служители в общинската дирекция УСКОР Делян Грудев.

Той допусна възможността кметът Коцев да е бил подведен и призова, ако някой го е направил, да излезе „на светло“.

Грудев разказа, че за първи път е ходил на проверка в местността „Баба Алино“ в края на март. „След като беше информиран г-н Коцев за тази проверка, целият строителен контрол, който беше към момента на работа, беше извикан. Никой не ни каза къде отиваме, само казаха всички да се явим при кмета. Качихме се в три коли и отидохме на място, където вече беше започнала акцията на ОД на МВР“.

След проверката Грудев и началникът на отдела са започнали да пишат констативни актове за забраняване на достъпа до строежите и спиране на строително-монтажните дейности. Той посочи, че не знае дали са връчени след това на някого, но са изпратени уведомителни писма.