След допълнителни софтуерни и технически актуализации вече всички машини за продажба на билети в автобусите на гладския транспорт във Варна връщат ресто при покупка на билет. На устройствата ще бъдат поставени нови информационни стикери, които указват, че машините работят само с евромонети от 1 и 2 евро и евроцентове, без да приемат банкноти, съобщават от общинското предприятие ТАСРУД, което поддържа системата.
Невъзможността за разплащане в левове се дължи на факта, че устройствата представляват вендинг автомати, които по своето техническо предназначение не поддържат двойно разплащане и работят само с една валута – евро, независимо от действащия преходен период за двойно разплащане в страната.
С цел да се улеснят пътниците остава възможността да се закупят превозни документи чрез мобилното приложение TicketVarna, както и да се използват абонаментни карти за пътуване в обществения градски транспорт.

