Държавата дава на Варна имот за транспортна инфраструктура

Община Варна получава безвъзмездно правото на собственост върху имоти – частна държавна собственост, които представляват терен и сграда в него на бул. „Христо Смирненски“ във Варна. Решението е от днес на Министерския съвет.

Имотите се прехвърлят в собственост на общината за изграждане на общинска транспортна инфраструктура на различни нива (пътни възли) при пресичане на бул. „Христо Смирненски“ с бул.„Владислав Варненчик“ и бул. „Сливница“ в града.

Ако обектът не бъде реализиран до 5 години от придобиването на имотите, община Варна ще трябва да ги прехвърли на държавата.